RODZINNY FESTYN PROFILAKTYCZNY w Rokitnie

21 lipca 2024 r. odbył się RODZINNY FESTYN PROFILAKTYCZNY w Rokitnie.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano moc atrakcji: dmuchańce, animacje taneczne przy muzyce, kącik gier i zabaw. Wieczorem odbył się Festiwal Kolorów przygotowany przez KGW z Kolonownicy Dużej oraz Piana Party poprowadzone przez druhów z OSP Rokitno. W trakcie wydarzenia dla zebranych gości zaśpiewały zespoły: „Kalina” z Cieleśnicy-Pałac oraz „Podlasianki” z Rokitna. Podczas festynu wystąpił także duet „Co dwie baby to nie jedna”, który porwał wszystkich do zabawy tanecznej.

W trakcie festynu odbyła się BIAŁA NIEDZIELA, podczas której lekarze udzielali bezpłatnych porad przybyłym mieszkańcom. Konsultacji udzielali specjaliści: chirurg, ortopeda, neurolog, fizjoterapeuta, dietetyk oraz pielęgniarki. Chętni mogli uczestniczyć w instruktażu i nauce udzielania I pomocy przedmeczycznej, którą prowadzili specjalistka pielęgniarstwa ratunkowego z Międzyrzeca Podlaskiego, przedstawiciele Medycznego Studium Zawodowego z Białej Podlaskiej  oraz druhowie z OSP Rokitno.

W festynie profilaktycznym ze swoimi stoiskami uczestniczyli: Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Wojewódzki Delegatura w Białej Podlaskiej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej, Szkoła Policealna-Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej, Bialskopodlaskie Stowarzyszenie „Amazonki”, Nadbużański Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rokitnie, Okręg Polskiego Związku Łowieckiego Biała Podlaska, Koło Łowieckie nr 12 „Ogar” Biała Podlaska, Koło Łowieckie nr 68 „Dąbrowa” Biała Podlaska, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Janowie Podlaskim, Nadleśnictwo Biała Podlaska, Nadleśnictwo Chotyłów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Białej Podlaskiej, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białej Podlaskiej, Fundacja Czyste Powietrze Plus, Placówka Straży Granicznej w Bohukałach, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej, Batalion Zmechanizowany z Białej Podlaskiej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, Batalion Transportowy 18 Pułku Logistycznego z Łomży, Batalion Saperów z Białej Podlaskie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, Ochotnicza Straż Pożarna z Rokitna, Ochotnicza Straż Pożarna z Olszyna, Olejarnia z Rokitna, „Cudeńka”, Koło Gospodyń Wiejskich z Cieleśnicy, Koło Gospodyń Wiejskich z Cieleśnicy-Pałac, Koło Gospodyń Wiejskich z Derła, Koło Gospodyń Wiejskich „Perły Klonownicy” z Klonownicy Dużej, Koło Gospodyń Wiejskich z Kołczyna, Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy, Koło Gospodyń Wiejskich z Olszyna, Koło Gospodyń Wiejskich z Rokitna, Koło Gospodyń Wiejskich z Zaczopek.

„Rodzinny festyn profilaktyczny organizowany w Rokitnie po raz drugi, był adresowany do różnych grup wiekowych. Dzieci, młodzież i dorośli mogli korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Podczas tego wydarzenia bardzo duża ilość stoisk firm, organizacji i instytucji zaprezentowała swój dorobek. Mieszkańcy naszej gminy mięli także możliwość skorzystania z porad lekarzy w ramach Białej Niedzieli. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, dziękuję Organizatorom, Podmiotom ze stoiskami, Wykonawcom i Kołom Gospodyń Wiejskich. Cele i założenia Festynu zostały w stu procentach osiągnięte”. – mówi Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe Biała Podlaska, Wójt Gminy Rokitno, Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie.

Wydarzenie dofinansowano ze środków powiatu bialskiego.

Sponsorzy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KOMUNALNIK”, Fundacja Czyste Powietrze Plus, Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Handlowe i Usługowe „DOMBUD”, Bank Spółdzielczy w Łomazach.

Tekst i zdjęcia : GIK Rokitno