Ogłoszenie w sprawie konsultacji społecznych

Działając na podstawie uchwały Nr 71/2024 Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej z dnia 21 października 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu w Białej Podlaskiej w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru lub znajdującym się w ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu bialskiego, przedkłada się do konsultacji projekt przedmiotowej uchwały.

Zachęcamy przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, związków stowarzyszeń oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Powiatu Bialskiego do przesyłania uwag, sugestii i propozycji zmian do projektu uchwały wraz z załącznikami.

1. Przedmiot konsultacji:
Projekt uchwały w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru lub znajdującym się w ewidencji zabytków położonych na terenie powiatu bialskiego.

2. Termin konsultacji:
22 października – 4 listopada 2024 r.

3. Uczestnicy:
Organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

4. Właściwa jednostka organizacyjna wraz z danymi kontaktowymi:
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
Referat Oświaty, Kultury i Zdrowia
ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska
83 351 13 42, e-mail: kultura@powiatbialski.pl

5. Formy przeprowadzenia konsultacji:
Konsultacje pisemne
1) Uwagi i opinie dotyczące projektu uchwały należy zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres podany w ust. 4 ogłoszenia.
2) Uwagi i opinie powinny być przesłane na załączonej do ogłoszenia ankiecie

Treść uchwały wraz z załącznikami oraz ankietą znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod następującym linkiem:

wersja edytowalna ankiety