Magiczne miejsca. Vademecum Powiatu Bialskiego

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przy współfinansowaniu środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Głównym celem projektu jest promocja obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) poprzez wydanie publikacji pt. „Magiczne miejsca. Vademecum Powiatu Bialskiego”

Wydana publikacja przy jednoczesnym przedstawieniu piękna powiatu, zachęca do odwiedzenia tego urokliwego regionu. Album przedstawia największe atuty naszego powiatu, czyli malownicze krajobrazy i urokliwe z fascynującą historią miejscowości. Znajdą tu Państwo informacje o licznych sakralnych i świeckich zabytkach, są to m.in. Kościół Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Onufrego w Horodku wraz
z drzewostanem, Bazylika pw. św. Anny w Kodniu z obrazem Matki Bożej Kodeńskiej, Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej, Bazylika św. Piotra i św. Pawła w Leśnej Podlaskiej, Mizar w Studziance, liczne kapliczki przydrożne, Muzeum im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Zespół Dworsko Parkowy w Roskoszy czy Stadnina koni w Janowie Podlaskim. Album pokazuje również piękno naszej przyrody, która jest niezwykłą atrakcją dla miłośników aktywnego wypoczynku i turystyki, m.in. Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu, Rezerwat przyrody Chmielinne i zawiera informacje o miejscach noclegowych i restauracyjnych dla potencjalnych turystów.

Publikacja w formie papierowej dystrybuowana będzie nieodpłatnie wśród mieszkańców obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju oraz turystów. Uwzględniając ochronę środowiska oraz możliwości dotarcia do jak największej liczby odbiorców publikacja udostępniona została w wersji elektronicznej na stronie internetowej powiatu i jego jednostek organizacyjnych. Dostępne będą także bezpłatne kopie publikacji na nośnikach DVD. Grupę docelową publikacji stanowią mieszkańcy obszaru LSR, turyści, lokalne biblioteki oraz grupy defaworyzowane określone w LSR. W celu ułatwienia osobom niepełnosprawnym, zapoznania się z publikacją, najistotniejsze informacje zaplanowano również przedstawić za pomocą alfabetu Braille’a.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią publikacji