DNI WALKI Z RAKIEM

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej włączyło się w organizowane w Białej Podlaskiej obchody Dni Walki z Rakiem połączone z uroczystością Jubileuszu XV-lecia działalności Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia „AMAZONKI”, które odbędą się w dniach 15-17 października 2012 r.

W dniu 16 października br. po mszy św. w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej o godz. 11:15 odbędzie się Marsz Różowej Wstążki ulicami Narutowicza, Jatkowa i Plac Wolności, gdzie w Miasteczku Zdrowia kobiety będą mogły skorzystać z badań RR, poziomu cukru, mammografii, cytologii, densytometrii, porad pielęgniarek, dietetyków, makijażystów oraz wygrać ciekawe nagrody w loterii fantowej. Na marszu nie może zabraknąć również panów, którzy powinni dbać o swoje panie i troszczyć się o ich zdrowie.
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na paradę oraz jubileusz BURMISTRZÓW/WÓJTÓW oraz jak najwięcej aktywnych kobiet z każdej gminy z terenu powiatu bialskiego, a także wszystkich zainteresowanych. Ogłaszamy również konkurs na najciekawsze hasło profilaktyczne ze szczególnym uwzględniam profilaktyki raka piersi. Hasło winno znajdować się na bannerze, plakacie wykonanym przez reprezentację z danej gminy. Jury wybierze najciekawsze hasło i przyzna nagrodę w wysokości 300 zł oraz drobne upominki.
Wydarzenie takie jak Marsz Różowej Wstążki ma przypominać wszystkim o tym, jak istotna jest profilaktyka. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa uczestnictwu Marsz Różowej Wstążki stanie się spektakularnym wydarzeniem i przypomni kobietom jego główną ideę: profilaktyka może uratować życie.