Międzynarodowy Turniej Eisstocka

Dwa dni trwał zorganizowany przez UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu Międzynarodowy Turniej Eisstocka.
1 i 2 czerwca na boisku liceum walczyło 6 drużyn z Polski, Litwy i Ukrainy. W grze drużynowej zwyciężyli Seniorzy 2 z Terespola w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Artur Jakuszko i Karol Dmitruk. Drugie miejsce zajęła drużyna z Lazdijai (Litwa): Skirmantas Żukaukas, Nedas Polićkauskas, Titas Malinauskas i Justinas Buzas. Na trzecim stopniu podium stanęły dziewczęta z Terespola: Jowita Korbal, Alicja Korbal i Paulina Biłanicz. Kolejne miejsca zajęli: seniorzy 1 Terespol, Ukraina i juniorzy z |Terespola. W grze indywidualnej zwyciężył Skirmantas Zukauskas (Litwa) – 146 pkt., przed Andrzejem Korbalem – 123 pkt. i Markiem Czerwińskim – 120 pkt. Czwarte miejsce zajął Justinas Buzas (Litwa) – 105 pkt., piąte Artur Jakuszko – 89 pkt., a szóste Yuri Dolia (Ukraina) – 82 pkt. Gościem honorowym, a jednocześnie sędzią głównym zawodów był Udo Raicheneker – członek Międzynarodowej Federacji Eisstocka na Europę Wschodnią. Sponsorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Urząd Miasta Terespol.

Informacja i zdjęcia: Krystyna Pucer