V Powiatowy Turniej Samorządowców w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Bialskiego w Piszczacu.

17 września 2023 roku na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu odbył się V Powiatowy Turniej Samorządowców  w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Bialskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Piszczac oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. W turnieju wzięły udział trzy drużyny z gmin: Piszczac, Zalesie oraz Biała Podlaska.  Drużyny składały się z zawodników w wieku powyżej 35 lat, a dodatkowo co najmniej ½ drużyny to samorządowcy, druhowie OSP lub funkcjonariusze służb mundurowych.

Rozgrywki były przeprowadzone w systemie „każdy z każdym”. Rozegrano 3 mecze, każdy mecz trwał 2 x po 15 minut. Po ostrej rywalizacji pomiędzy drużynami sędziowie wyłonili zwycięzców i końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce Piszczac, puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka

II miejsce Biała Podlaska, puchar Wójta Gm. Piszczac Kamila Kożuchowskiego

III miejsce Zalesie, puchar Radnego Rady Powiatu Bialskiego Pawła Stefaniuka

Każda drużyna otrzymała puchar i piłkę, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe magnesy. Przyznano też nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, króla strzelców, najbardziej doświadczonego zawodnika oraz za najładniejszą bramkę.

Sędzią głównym turnieju był Andrzej Haponiuk.

Zawodnicy V Powiatowego Turnieju Samorządowców w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Bialskiego w Piszczacu.
Puchary i medale wręczane podczas Turnieju.

Informacja i zdjęcia: Gabriela Bielińska Dyrektor GCKiS w Piszczacu