Powiatowy Rodzinny Spływ Kajakowy rzeką Bug

W sobotę 23 lipca 2022 na rzece Bug na trasie Gnojno – Serpelice odbył się Powiatowy Rodzinny Spływ Kajakowy.

W Powiatowym Rodzinnym Spływie Kajakowym wzięło udział 42 osoby, które popłynęły 21 kajakami. W spływie brały udział rodziny z dziećmi. Uczestnicy przed rozpoczęciem spływu otrzymali od instruktorów praktyczne rady z zakresu zachowania bezpieczeństwa na wodzie oraz jak należy bezpiecznie pływać kajakiem, a także jak poprawnie do niego wsiąść i z niego wysiąść. Dla większości osób, które brały udział w spływie była to pierwsza przygoda z kajakiem. Nad bezpieczeństwem czuwało dwóch wykwalifikowanych instruktorów, którzy płynęli razem z pozostałymi uczestnikami.

Spływ był doskonałą okazją do pobudzenia aktywności fizycznej uczestników, ale także do zapoznania się z dziewiczą, dziką przyrodą okolicy rzeki Bug. Była to także okazja do promocji aktywnej turystyki. Po zakończeniu spływu wróciliśmy na „START”, gdzie płonęło przygotowane ognisko, smaczne kiełbaski czekały, aby je upiec. Na umęczonych uczestników spływu czekała także zimna woda, gdyż słońce w tym dniu dawało się mocno we znaki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej sportowej postawy, pomimo pewnego trudu wszyscy stwierdzili, że tego typu aktywności są bardzo potrzebne. Pozwalają spędzić rodzinnie czas, zbliżają, łączą pokolenia, przy okazji pozwalają poznać nieokiełznaną, dziką przyrodę, a dodatkowym plusem jest aktywne spędzenie wspólnie czasu i integracja.

Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz Gminy Piszczac.

Tekst i zdjęcia: Gabriela Bielińska