IX Nadbużański Rajd Rowerowy

1 lipca z miejscowości Olszyn (Gm. Rokitno) ruszył IX Nadbużański Rajd Rowerowy. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 rowerzystów z terenu powiatu bialskiego a także m.in. z Lublina, Siedlec, Warszawy i Krakowa. 40 kilometrowa trasa pozwoliła zobaczyć urokliwe i ciekawe miejsca w dolinach rzek Bug i Krzna.

Na otwarciu imprezy był wójt gminy Rokitno Jacek Szewczuk, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury Alicja Jawoszek oraz Radny Powiatu Bialskiego Arkadiusz Misztal. Po krótkich przemowach i pamiątkowym zdjęciu, organizator rajdu Krzysztof Bielak  otworzył oficjalnie IX Nadbużański Rajd Rowerowy. Szlak ok. 40 km wiódł przez Cieleśnicę, Pratulin, Malową Górę i Neple.

Uczestnicy mogli poznać piękno nadbużańskiej przyrody, zobaczyli zabytki takie jak zespół pałacowy w Cieleśnicy, Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, pozostałości zespołu pałacowo-parkowego w Neplach, cerkiewkę unicką w Krzyczewie (obecnie Kościół św. Jerzego), cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej w Zaczopkach.

Trasa rajdu zakończyła się na terenie przed świetlicą w Olszynie. Tam na rowerzystów czekał grill oraz loteria. Do wygrania były mapy, albumy i gadżety rowerowe, zegarek sportowy z GPS wartości 800 zł. Wieczór zakończył się imprezą integracyjną z karaoke.