Spotkanie w Leśnej Podlaskiej

29 września w Leśnej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa i spotkanie z hodowcami trzody chlewnej w sprawie kryzysowej sytuacji spowodowanej ASF. W konferencji uczestniczyli prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Przemysław Litwiniuk, starosta bialski Mariusz Filipiuk, przewodniczący Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Marek Sulima, wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski, wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski oraz przedstawiciele hodowców trzody chlewnej z terenu powiatu bialskiego. Podczas spotkania przedstawiono problemy walki z ASF, podkreślano niewystarczające działania rządu w tej sprawie. Zadecydowano także o wspólnym froncie działań u Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zmierzających do tego, aby podjął odpowiednie środki oraz wsparł samorządy i rolników.

w załączeniu pismo Marszałka Województwa Lubelskiego do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi